.:::. جهانگردی .:::.

دیدنیهای دنیا و معرفی جاذبه های گردشگری کشورهای مختلف و اطلاعات جهانگردی

* دیدنی های مسکو * روسیه *

 

کاخ کرملین :

کاخ کرملین مرکز تصمیم گیری سیاسی در روسیه در مسکو واقع شده است و آنرا باید نمادی از معماری روسیه دانست.این کاخ در کرانه شمالی رود مسکو واقع شده است و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است. درحیاط اصلی کاخ بزرگترین ناقوس جهان به چشم می خورد .بزرگترین کلیسای مسکو , کلیسای جامع اوسپنسکی است که در سالهای 1475 تا 1485 ساخته شده است.ساخت کرملین در تارخ 19 ژوئیه سال 1485 پایان یافت . کاخ کرملین جدید بر روی عمارت قدیم که از سنگ سفید بوده ساخته شده است. بخشهائی از دیوارهای قدیمی را با دیوارهای آجری بلند و ضخیم , حفظ کرده اند .

                      

                                                                   

 

میدان سرخ :

میدان سرخ با برجهای رنگارنگش و مناره های دل انگیزش که یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو است , در مجاورت کرملین قرار دارد .شاید مهمترین دلیل آنکه این میدان به میدان سرخ مشهور شده , آجرهای قرمز رنگی باشد که کف آن را فرش کرده است . علاوه برآن , آرامگاه لنین در این میدان قرار دارد. از آنجا که محدوده میدان سرخ را از کرملین نمی توان جدا کرد, پلیس از ورود مردم به قسمت های شمالی میدان سرخ جلوگیری می کند.

 

                                       

پارک دیدنی ودنخا :

این پارک زیبا و بزرگ , در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی مترویی به همین نام قرار دارد. معماری ودنخا که مجموعه ساختمانها و مجسمه ها و سالن ها را در بر می گیرد بسیارزیباست. دریاچه مصنوعی , میدان ویژه نمایش و مسابقه حیوانات اهلی , چند شهربازی و گلخانه و غیره ... از دیدنی های دیگر این مجموعه است .

 

جاذبه های دیگر مسکو عبارتند از:

موزه جنگ

کلکسیون موزه

باغ گیاهان داروئی

موزه زمین شناسی

گالری ترتیاکف

موزه هنرهای معاصر پوشکین

موزه کا . گ .  ب

آسمان خراش های استالین

تاریخ ارسال: چهارشنبه 24 خرداد 1385 ساعت 12:39 ق.ظ | نویسنده: جهـــــــــانگـــــرد | چاپ مطلب 3 نظر